پشتی – بالش ایران تجارت تخصصی رایانه

پشتی – بالش: ایران تجارت تخصصی رایانه بازی های رایانه ای بازی های ایرانی بازی های خارجی

گت بلاگز اخبار پزشکی در مبتلایان به ضعف سیستم ایمنی بدن ، تاتو&quot، هشدار نسبت به انجام &quot

در تازه‌ترین تحقیقات انجام شده، پزشکان توصیه می‌کنند افراد دارای ضعف در سیستم ایمنی بدن، از انجام تاتو یا خالکوبی پرهیز کنند.

در مبتلایان به ضعف سیستم ایمنی بدن ، تاتو&quot، هشدار نسبت به انجام &quot

هشدار نسبت به انجام "تاتو" در مبتلایان به ضعف سیستم ایمنی بدن

عبارات مهم : ایمنی

در تازه ترین تحقیقات انجام شده، پزشکان توصیه می کنند افراد دارای ضعف در سیستم ایمنی بدن، از انجام تاتو یا خالکوبی پرهیز کنند.

به گزارش ایسنا از وستی، افرادی که تصمیم به تاتو بدن خود میگیرند، اغلب به پیامدهای خطرناک آن توجه نمیکنند، ولی تعداد کمی از مردم هستند که سلامتی را به داشتن پوستی نقاشی شده است ترجیح میدهند.

پیشتر دانشمندان در تحقیقات گستردهای اعلام کردند جوهر موجود در مواد رنگی تاتو، در بدن انسان، نانو ذرات خطرناک بوجود میآورد و عامل بسیاری از بیمارهای ناشناخته و از جمله سرطان میشود.

در مبتلایان به ضعف سیستم ایمنی بدن ، تاتو&quot، هشدار نسبت به انجام &quot

در تازهترین تحقیقات صورت گرفته معلوم شد که تاتو جهت افراد دارای ایمنی ضعیف بدن، بسیار خطرناک است.

به گفته یک گروه تحقیقاتی، زن جوان ۳۱ سالهای از اسکاتلند با درد شدید مزمن در ناحیه کمر و زانوی سمت چپ به دکتر مراجعه میکند. در ابتدا علت انتشار درد ناشناخته میماند، ولی آخر مشخص میشود که روی پای خود چند ماه قبل تاتو کرده هست. گروهی از پزشکان اوضاع این بیمار را تحت کنترل میگیرند. بعد از بررسی دقیق مشخص شد که وی در سال ۲۰۰۹ میلادی تحت عمل پیوند ریه قرار گفته و جهت جلوگیری از عفونت و همچنین کم کردن سطح ایمنی بدن، از آنتی بیوتیکهای نیرومند استفاده کرده است.

در تازه‌ترین تحقیقات انجام شده، پزشکان توصیه می‌کنند افراد دارای ضعف در سیستم ایمنی بدن، از انجام تاتو یا خالکوبی پرهیز کنند.

به گفته بیمار، تنها ۹ روز بعد از تاتو بر روی پای خود، دردهای مزمن و مداوم شروع شده است هست. وی بطور مداوم ۹ ماه تحت درمان دارویی قرار گرفت، ولی تغییری حاصل نشد. آخر پزشکان دانشگاه گلاسکو تصمیم گرفتند تا بیوپسی از بافت عضله انجام دهند و بدهید ترتیب مشخص میشود وی مبتلا به میوپاتی التهابی، التهاب مزمن ماهیچه شده است است و همواره با درد ثابت و ضعف عضلانی زندگی خواهد کرد.

نتایج این تحقیق که در مجله BMJ Case Reports منتشر شده، نشان میدهد مواد شیمیایی در رنگ های تاتو همچنان بااهمیت ترین عامل به خطر انداختن سلامتی انسان است و از این رو پزشکان توصیه میکنند که افراد سلامتی خود را با نقاشی کردن پوست خود جهت کسب زیبایی، به خطر نیندازند.

واژه های کلیدی: ایمنی | سیستم | پزشکان | سلامتی | تحقیقات | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog