پشتی – بالش ایران تجارت تخصصی رایانه

پشتی – بالش: ایران تجارت تخصصی رایانه بازی های رایانه ای بازی های ایرانی بازی های خارجی

گت بلاگز بین‌الملل دنیا در آستانه یک “اقدام خرابکارانه دیجیتالی جدی” واقع شده است است / هلند

رئیس شرکت اطلاعات هلند هشدار داد، دنیا در آستانه یک “اقدام خرابکارانه دیجیتالی جدی” قرار گرفته که می‌تواند منجر به “ناآرامی، آشوب و بی‌نظمی” شود.

دنیا در آستانه یک "اقدام خرابکارانه دیجیتالی جدی" واقع شده است است / هلند

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از العالم ، روزنامه دیلی میل نوشت، راب برتولی، مدیر شرکت اطلاعات هلند در صحبت در یک کنفرانس امنیت سایبری در شهر لاهه گفت: خرابکاری در زیرساخت های حیاتی همان هشداری است که خواب را در شب از چشمان شما خواهد گرفت.
او که در این کنفرانس با حضور کارشناسان عواقب حمله سایبری بزرگ روزهای گذشته را بررسی می کنند گفت: تهدیدهای دیجیتالی خیالی نیستند و هر کجا در اطراف ما حضور دارند.

عبارات مهم : سایبری

او تاکید کرد: از نظر من ما زیاد از آن چیزی که مردم خیال می کنند نزدیک به یک اقدام خرابکارانه دیجیتالی جدی قرار داریم.
برتولی توضیح داد که چطور در سال 2012 کامپیوترهای شرکت های بزرگ نفتی عربستان نشانه حمله سایبری قرار گرفتند و سه سال بعد شرکت های برق رسانی اوکراین قربانی یک حمله هکری شدند که خاموشی سراسری جهت مدت چند ساعت به وجود آورد.
وی گفت: زیرساخت های دنیا ارتباط تنگانگی با یکدیگر دارند که مزایای فراوانی دارد ولی همچنین آسیب پذیری نیز به همراه دارد.
او پرسید: تصور کنید اگر کل نظام بانکداری جهت یک یا دو روز و یا یک هفته قربانی خرابکاری شود چه اتفاقی خواهد افتاد. همچنین چه اتفاقی می افتد اگر شبکه حمل و نقل ما فلج شود یا ماموران کنترل ترافیک هوایی ضمن هدایت پروازها در فرودگاه ها نشانه حمله سایبری قرار بگیرند. تبعات چنین اوضاع هایی فاجعه بار خواهد بود.
او هشدار داد: خرابکاری علیه یکی از این بخش ها می تواند تبعات عمومی مهمی به بار بیاورد و موجب ناآرامی، آشوب و بی نظمی شود.
رئیس شرکت جاسوسی هلند گفت: ترساندن تروریسم سایبری نزد گروه های تروریستی مثل داعش و القاعده اگر چه محدود است ولی آنها قطعا نیت روی آوردن به این حوزه را دارند.
او اظهار کرد: شاید هنوز گروه های افراط گرا از سطح کافی دانش کارشناسی فنی به منظور ایجاد آسیب های وحشتناک از طریق خرابکاری دیجیتالی برخوردار نباشند و هنوز این توانایی را نداشته باشند ولی قطعا نیت دستیابی به آن را دارند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سایبری | قربانی | زیرساخت | بین الملل | هلند | حمله سایبری | تروریسم |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog