پشتی – بالش ایران تجارت تخصصی رایانه

پشتی – بالش: ایران تجارت تخصصی رایانه بازی های رایانه ای بازی های ایرانی بازی های خارجی

گت بلاگز بین‌الملل کشتار غیرنظامیان در حملات جنگنده های آمریکایی به شمال سوریه

گروه موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد حملات جنگنده‌های امریکایی غیرنظامیان را نشانه قرار می‌دهد.

کشتار غیرنظامیان در حملات جنگنده های آمریکایی به شمال سوریه

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از پرس تی وی، حملات جنگنده های ائتلاف تحت امر امریکا به شمال سوریه ادامه دارد و همچنان از میان غیرنظامیان قربانی می گیرد.
گروه موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه از کشته شدن 11 غیرنظامی در حملات جنگنده های ائتلاف تحت امر امریکا به روستای الصالحیه در نزدیکی شهر شمالی رقه در شمال سوریه خبر داد.

عبارات مهم : سوریه

این در حالی است که در سه روز گذشته دست کم 10 غیرنظامی در حملات جنگنده های مذکور به بزرگراه مواصلاتی دو استان الرقه و حما کشته شدند.
در همین راستا منابع وابسته به معارضان سوری از کشته شدن 20 غیرنظامی در حمله جنگنده های ائتلاف به روستای رسم الفاح در نزدیکی شهر شرقی حلب خبر دادند.
به گزارش پایگاه خبری حلب الیوم، در حملات جنگنده های ائتلاف تحت امر امریکا به شهرک الصور در شمال دیرالزور 7 غیرنظامی جان باختند.
امریکا از حامیان مهم معارضان سوری است.
ائتلاف تحت امر امریکا از تابستان 1393 بدون مجوز دولت دمشق یا شرکت ملل و به بهانۀ مبارزه علیه تروریست های داعش حملات هوایی خود به سوریه را شروع کرده که تاکنون در بیرون راندن داعش از سوریه ناکام بوده است.
در همین راستا، در بیانیه ای که در تاریخ اول آوریل (11 اردیبهشت) منتشر شد، امریکا مدعی شد در مجموع 18 هزار و 645 حملۀ هوایی در بازۀ زمانی اوت 2014 تا فوریه 2017 در سوریه و عراق صورت گرفته است و در این حملات 396 غیرنظامی کشته شده است اند.
گروه های حامی حقوق بشر نیز آمارهایی ضدونقیض از شمار تلفات غیرنظامیان در حملات هوایی امریکا به عراق و سوریه منتشر کرده اند که همۀ این آمارها بسیار بالاتر از آمارهای منتشره از سوی ائتلاف امریکاست.
همچنین گروه موسوم به دیده بان حقوق سوریه در گزارشی اعلام کرد در مجموع 42 هزار و 234 حملۀ هوایی صورت گرفته به سوریه در سال های 2014 تا 2017، برآورد می شود که دستکم 7 هزار غیرنظامی کشته شده است اند.
در همین حال، شرکت غیردولتی ایروارز که مقرش در بریتانیاست و به بررسی شمار تلفات غیرنظامیان در حملات ائتلاف در عراق و سوریه می پردازد، اعلام کرد آمارهای انتشار یافته از سوی مقامات امریکایی بسیار محتاطانه است.
ایروارز اعلام کرد از وقت شروع حملات ائتلاف تحت رهبری امریکا به عراق و سوریه تاکنون دستکم 3 هزار و 164 غیرنظامی کشته شده است اند.
ایروارز همچنین از دریافت گزارش های فراوان مبنی بر تلفات غیرنظامیان بعد از به قدرت رسیدن ترامپ خبر داده است.
در همین حال دفتر حقوق بشر شرکت ملل گزارش داده است از اواسط فوریه تاکنون دستکم 300 غیرنظامی در حملات هوایی تحت فرمان امریکا علیه داعش در بخش غربی موصل کشته شده است اند که 140 تن از آن ها به حملۀ هوایی 17 مارس به یک ساختمان در این شهر مربوط می شود.
به گزارش شرکت عفو بین الملل، در ماه گذشته ده ها غیرنظامی دیگر نیز در حملات مشابه هوایی در کشور همسایه عراق، سوریه، کشته شدند.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: سوریه | امریکا | جنگنده | امریکایی | حملات هوایی | بین الملل | دیده بان حقوق بشر سوریه | ائتلاف مبارزه با داعش

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog