پشتی – بالش ایران تجارت تخصصی رایانه

پشتی – بالش: ایران تجارت تخصصی رایانه بازی های رایانه ای بازی های ایرانی بازی های خارجی

گت بلاگز ورزشی خطر 190 هزار دلاری در کمین شطرنج بازان

پس از انتشار خبر تعلیق شطرنج کشور عزیزمان ایران و بررسی نشدن رنکینگ شطرنج بازان در مسابقه های اخیر از سوی فدراسیون جهانی شایعه تعلیق کشور عزیزمان ایران قوت

خطر 190 هزار دلاری در کمین شطرنج بازان

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی گروه تحریریه سایت ؛فدراسیون شطرنج در پی برگزاری مسابقه های جهانی شطرنج زنان دنیا با چالش های زیادی روبه رو شد.
هزینه سنگین این مسابقه ها به میزبانی کشورمان، که جهت نخستین بار این مناسبت بزرگ را برگزار می کند باعث شد تا فدراسیون نتواند به موقع تمام مطالبات فیده(فدراسیون جهانی شطرنج) را پرداخت کند.
این عنوان تا جایی ادامه پیدا کرد که فدراسیون جهانی شطرنج کشور عزیزمان ایران را ترساندن به تعلیق کرد ولی با مشورت هایی که با مسئولان فیده صورت گرفت، سایه تعلیق از شطرنج کشورمان برداشته شد.

عبارات مهم : شطرنج

هزینه برگزاری این مسابقه های 450 هزار دلار بود که فدراسیون توانست زیاد آن را تامین کند و در حال حاضر 190 هزار دلار از آن باقیمانده است که قرار شد فدراسیون کشور عزیزمان ایران آن را در سه مرحله به صورت قسطی پرداخت کند.
تاخیر در پرداخت جوایز مسابقه های شطرنج قهرمانی زنان دنیا با تصویر العمل مسئولان وزارت ورزش و جوانان همراه بود که به موجب آن معاون توسعه قهرمانی وزارت ورزش و جوانان انتقادهایی را به نحوه مدیریت این مسابقه ها به فدراسیون شطرنج وارد کرد .
پس از آن مقرر شد؛ داورزنی با مدیر فدراسیون شطرنج دراین زمینه جلسه ای برگزار کند تا این فدراسیون بتواند هزینه های باقیمانده این مسابقه ها را پرداخت کند.
فدراسیون جهانی شطرنج روز گذشته لیست تازه شطرنج بازان در ماه ژوئن را اعلام کرد که طبق آن رنکینگ شطرنج بازان ایرانی در مسابقه های گذشته محاسبه نشد که این عنوان شبهه هایی را در مورد تعلیق فدراسیون شطرنج ایحاد کرد مسئولان فدراسیون شطرنج در این زمینه اظهار دارند که این عنوان علت برتعلیق فدراسیون کشور عزیزمان ایران نیست و این اشتباه سایت فدراسیون جهانی بوده است.
دلیل مسئولان فدراسیون شطرنج باز هم مثل همان روز های شایعه تعلیق با انتساب این اتفاق به اشتباه سایت جهانی تا حدودی بار شایعه تعلیق را کمرنگ کرد ولی علت محکم تر جهت اینکه ما هنوز تعلیق رسمی نشده ایم موشوع حضور 2 شطرنج باز کشور عزیزمان ایران در مسابقه های اتریش است آیا که هر فدراسیون از سوی فدراسیون جهانی تعلیق شود اجازه برگزاری هیچ مسابقه ای را ندارد و شطرنج بازان نیز نمی توانند در هیچ مناسبت برون مرزی شرکت کنند.
این در حالی است که دو شطرنج باز نونهال کشورمان به مسابقه های قهرمانی نونهالان به میزبانی اتریش اعزام شدند که این مسابقه ها از امروز به طور رسمی شروع می شود.
همچنین بعضی شطرنج بازان نیز در مسابقه های شطرنج قهرمانی انفرادی آسیا که به میزبانی چین برگزار شد شرکت کردند و چندی پیش استان فارس میزبانی مسابقه های شطرنج قهرمانی جوانان آسیا بود.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: شطرنج | مسابقه | فدراسیون شطرنج | تعلیق فدراسیون شطرنج | مسابقات قهرمانی زنان جهان | پرداخت مطالبات فیده | وزارت ورزش و جوانان |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog